Zespół

Jesteśmy elastycznym i interdyscyplinarnym zespołem wierzącym, że dobrze zdefiniowany cel połączony
z talentem i systematyczną pracą przynosi szczęście realizowanym inwestycjom.

Grzegorz Bielowicki

 
Doświadczenie zawodowe

Grzegorz Bielowicki

Założyciel i Partner Zarządzający

Członek komitetu inwestycyjnego funduszy zarządzanych przez Tar Heel Capital. Rozpoczął karierę, pracując dla amerykańskich przedsiębiorców inwestujących w Polsce. Był wykładowcą na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Następnie przez 7 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Vos Logistics Polska Sp. z o.o. (wcześniej Euroad), gdzie był także udziałowcem. Po sprzedaży Euroad inwestorowi branżowemu w 2003 roku, założył Tar Heel Capital.

Ukończył z wyróżnieniem University of Chicago, Booth School of Business (MBA), a wcześniej Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego – także z wyróżnieniem. Ma uprawnienia zawodowego pilota samolotowego.

Anna Depko

 
Doświadczenie zawodowe

Anna Depko

Head of Investment Communication

W Tar Heel Capital odpowiada za komunikację inwestycyjną oraz relacje z inwestorami i dystrybutorami. Blisko współpracuje z Rafałem Dobrowolskim śledząc zachowanie rynków finansowych oraz spółek z portfela Tar Heel Capital Globalnej Innowacji.

Swoje doświadczenie na rynkach finansowych zdobywała pracując w globalnej firmie konsultingowej, współpracując z klientami instytucjonalnymi (Mercer Investment Consulting, w Dublinie), w banku detalicznym BZ WBK, dziś Santander Bank Polska, wspierając sprzedaż produktów inwestycyjnych, w Analizach Online, firmie zajmującej się analizą rynku funduszy inwestycyjnych, jak i w towarzystwie funduszy Inwestycyjnych, PKO TFI, gdzie przez ostatnie ponad 4 lata odpowiadała za komunikację inwestycyjną.

Posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku Marketingu i Zarządzania oraz międzynarodowy tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Jest również członkiem Komisji Rewizyjnej CFA Society Poland.

Rafał Dobrowolski

 
Doświadczenie zawodowe

Rafał Dobrowolski

Zarządzający Tar Heel Capital Globalnej Innowacji FIZ

Przez całą swoją karierę zawodową zajmował się inwestycjami w innowacyjne spółki notowane na całym świecie. Przez 5 lat zarządzał funduszami takimi jak PKO Technologii i Innowacji Globalny czy PKO Spółek Innowacyjnych Globalny FIZ, które stały się największym tego typu mandatem w Polsce, oferującym powtarzalne i atrakcyjne stopy zwrotu. Aktywa funduszy w 2016 r. przekraczały 900 mln zł.

Wcześniej Rafał był także Analitykiem akcji w PKO TFI S.A., gdzie specjalizował się w sektorach technologii, mediów, telekomunikacji, a także małych i średnich spółek, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Ma międzynarodowe tytuły CFA – Chartered Financial Analyst, CAIA – Chartered Alternative Investment Analyst oraz licencję Doradcy Inwestycyjnego.

Agnieszka Dyszczyk

 
Doświadczenie zawodowe

Agnieszka Dyszczyk

Dyrektor Biura

Odpowiada za zaplecze prawno-administracyjne grupy kapitałowej Tar Heel Capital.

Ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w Szkole Głównej Handlowej na kierunku stosunki międzynarodowe. Ukończyła również studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku prawo w praktyce dla menedżerów.

Aneta Gadomska

 
Doświadczenie zawodowe

Aneta Gadomska

Asystentka Zarządu

Doświadczenie zdobywała podczas licznych staży i praktyk studenckich, m.in. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Jest absolwentką stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Hubert Gębala

 
Doświadczenie zawodowe

Hubert Gębala

Starszy Dyrektor Inwestycyjny

Swoją karierę zawodową rozpoczął w dziale doradztwa transakcyjnego KPMG oraz Trigon. Przez wiele lat związany był z firmą doradczą Central Europe Trust, w której wspierał polskich klientów z szeroko pojętego sektora produkcyjnego w optymalizacji procesów biznesowych, ocenie projektów inwestycyjnych oraz realizacji transakcji kapitałowych.

Hubert jest absolwentem dwóch kierunków (finansów i bankowości oraz marketingu i zarządzania) Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował również na University of Groningen w Holandii.

Maciej Ilwicki

 
Doświadczenie zawodowe

Maciej Ilwicki

Dyrektor Inwestycyjny

Karierę zawodową rozpoczął w Grupie Carlsberg, pełniąc funkcje od Analityka Finansowego do Kontrolera Biznesowego w obszarach controllingu produkcyjnego, logistycznego i korporacyjnego. Później kierował działem controllingu w spółkach z Grupy Eurocash, odpowiadając za segmenty: Delikatesy Centrum, Petrol, Horeca. Przed dołączeniem do Funduszu prowadził projekty doradcze dla przedsiębiorstw (handel detaliczny i hurtowy, branża odzieżowa, produkcja), w ramach których m.in. restrukturyzował sieć Drogerii Natura, pełniąc funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Finansowego.

Ukończył kierunek finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz cykl egzaminów ACCA.

Waldemar Nawrocki

 
Doświadczenie zawodowe

Waldemar Nawrocki

Analityk

Doświadczenie zdobywał w działach corporate finance międzynarodowych firm doradczych EY oraz PwC, gdzie uczestniczył w projektach związanych m.in. z wycenami przedsiębiorstw oraz modelowania finansowego.

Waldek jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (kierunek: Finanse i Rachunkowość). Studiował również na ESCP Europe w Paryżu. Jest w trakcie zdobywania certyfikacji ACCA.

Grzegorz Pietrucha

 
Doświadczenie zawodowe

Grzegorz Pietrucha

Starszy analityk

Dotychczas doświadczenie zdobywał na stanowisku analityka w mCorporate Finance, w dziale bankowości inwestycyjnej mBanku, gdzie doradzał klientom w zakresie fuzji i przejęć. Wcześniej pracował w warszawskim biurze kancelarii Greenberg Traurig koncentrując się na doradztwie prawnym przy transakcjach M&A oraz IPO.

Grzegorz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek: Finanse i Rachunkowość) oraz prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada licencję maklera giełdowego oraz pomyślnie zaliczył trzy etapy programu CFA.

Jacek Przybył

 
Doświadczenie zawodowe

Jacek Przybył

Dyrektor Inwestycyjny

Doświadczenie zdobywał w australijskim banku inwestycyjnym Macquarie w Londynie na stanowisku Analityka Finansowego oraz jako konsultant w warszawskim biurze EY Corporate Finance, doradzając klientom przy projektach infrastrukturalnych. Przed dołączeniem do Funduszu pełnił funkcję Starszego Analityka Finansowego w dziale bankowości inwestycyjnej w grupie kapitałowej mBanku.

Jacek ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w London School of Economics and Political Science oraz na University of Essex.

Andrzej Różycki

 
Doświadczenie zawodowe

Andrzej Różycki

Partner Zarządzający

Członek komitetu inwestycyjnego funduszy zarządzanych przez Tar Heel Capital. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji private equity oraz w nadzorowaniu pierwotnych i wtórnych ofert akcji na rynku kapitałowym. Doradzał firmom różnej wielkości w zakresie pozyskiwania kapitału na drodze publicznych i prywatnych emisji akcji oraz komunikacji z inwestorami instytucjonalnymi w ramach założonej przez niego spółki InnerValue.

Andrzej ma wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse i rachunkowość ze specjalizacją finanse przedsiębiorstwa) zdobyte w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Piotr Skoneczny

 
Doświadczenie zawodowe

Piotr Skoneczny

Associate

Doświadczenie zdobywał w globalnych bankach inwestycyjnych Morgan Stanley oraz Nomura, doradzając przy projektach fuzji i przejęć. Przed dołączeniem do THC Piotr pracował w Darby Overseas – funduszu private equity działającego w ramach Franklin Templeton Investments – gdzie odpowiadał za region CEE.

Ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w Szkole Głównej Handlowej na kierunku finanse i rachunkowość.

Tomasz Waligórski

 
Doświadczenie zawodowe

Tomasz Waligórski

Adwokat, General Counsel

Przez całą karierę zawodową zajmował się doradztwem prawnym przy transakcjach M&A: od inwestycji typu venture capital po transakcje, których wartość przekraczała miliard euro. Doradzał również funduszom PE oraz polskim i zagranicznym firmom (m.in. Chevron, EDF, PPF) przy projektach restrukturyzacyjnych i sprawach korporacyjnych.

Przed rozpoczęciem współpracy z Tar Heel Capital, Tomek był adwokatem i Senior Associate w CMS Cameron McKenna. W 2016 roku został laureatem konkursu Dziennika Gazety Prawnej „Rising Stars”.

Tomek studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kopenhaskim. Jest adwokatem w Izbie Adwokackiej w Warszawie.

Jakub Wronkowski

 
Doświadczenie zawodowe

Jakub Wronkowski

Head of Marketing

Przez wiele lat prowadził agencję public relations specjalizującej się w komunikacji projektów technologicznych oraz funduszy venture capital. Przed rozpoczęciem współpracy z Tar Heel Capital pełnił funkcję dyrektora marketingu w Business Link – spółki joint venture Skanska Property Poland i AIP oraz był członkiem rady nadzorczej funduszu venture capital notowanego na GPW.

Jakub ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim.