Zespół

Jesteśmy elastycznym i interdyscyplinarnym zespołem wierzącym, że dobrze zdefiniowany cel połączony
z talentem i systematyczną pracą przynosi szczęście realizowanym inwestycjom.

Grzegorz Bielowicki

 
Doświadczenie zawodowe

Grzegorz Bielowicki

Założyciel i Partner Zarządzający

Założyciel i partner zarządzający Tar Heel Capital. Rozpoczął karierę, pracując dla amerykańskich przedsiębiorców inwestujących w Polsce. Był wykładowcą na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Następnie przez 7 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Vos Logistics Polska Sp. z o.o. (wcześniej Euroad), gdzie był także udziałowcem. Po sprzedaży Euroad inwestorowi branżowemu w 2003 roku, założył Tar Heel Capital.

Ukończył z wyróżnieniem University of Chicago, Booth School of Business (MBA), a wcześniej Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego – także z wyróżnieniem. Ma uprawnienia zawodowego pilota samolotowego.

Rafał Dobrowolski

 
Doświadczenie zawodowe

Rafał Dobrowolski

Zarządzający Tar Heel Capital Globalnej Innowacji FIZ

Przez całą swoją karierę zawodową zajmował się inwestycjami w innowacyjne spółki notowane na całym świecie. Przez 5 lat zarządzał funduszami takimi jak PKO Technologii i Innowacji Globalny czy PKO Spółek Innowacyjnych Globalny FIZ, które stały się największym tego typu mandatem w Polsce, oferującym powtarzalne i atrakcyjne stopy zwrotu. Aktywa funduszy w 2016 r. przekraczały 900 mln zł.

Wcześniej Rafał był także Analitykiem akcji w PKO TFI S.A., gdzie specjalizował się w sektorach technologii, mediów, telekomunikacji, a także małych i średnich spółek, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Ma międzynarodowe tytuły CFA – Chartered Financial Analyst, CAIA – Chartered Alternative Investment Analyst oraz licencję Doradcy Inwestycyjnego.

Agnieszka Dyszczyk

 
Doświadczenie zawodowe

Agnieszka Dyszczyk

Dyrektor Biura

Odpowiada za zaplecze prawno-administracyjne grupy kapitałowej Tar Heel Capital.

Ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w Szkole Głównej Handlowej na kierunku stosunki międzynarodowe. Ukończyła również studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku prawo w praktyce dla menedżerów.

Hubert Gębala

 
Doświadczenie zawodowe

Hubert Gębala

Principal

Swoją karierę zawodową rozpoczął w dziale doradztwa transakcyjnego KPMG oraz Trigon. Przez wiele lat związany był z firmą doradczą Central Europe Trust, w której wspierał polskich klientów z szeroko pojętego sektora produkcyjnego w optymalizacji procesów biznesowych, ocenie projektów inwestycyjnych oraz realizacji transakcji kapitałowych.

Hubert jest absolwentem dwóch kierunków (finansów i bankowości oraz marketingu i zarządzania) Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował również na University of Groningen w Holandii.

Andrii Komarov

 
Doświadczenie zawodowe

Andrii Komarov

Senior Analyst

Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych i lokalnych bankach inwestycyjnych. Przed dołączeniem do zespołu Tar Heel pracował na stanowisku Associate w departamencie rynków kapitałowych Santander Bank. Wcześniej pracował w IPOPEMA Securities i Citibank International koncentrując się na doradztwie przy transakcjach na rynkach kapitałowych (M&A, IPO).

Andrii jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (kierunek Finanse i Rachunkowość, dyplom z wyróżnieniem).

Grzegorz Pietrucha

 
Doświadczenie zawodowe

Grzegorz Pietrucha

Associate

Dotychczas doświadczenie zdobywał na stanowisku analityka w mCorporate Finance, w dziale bankowości inwestycyjnej mBanku, gdzie doradzał klientom w zakresie fuzji i przejęć. Wcześniej pracował w warszawskim biurze kancelarii Greenberg Traurig koncentrując się na doradztwie prawnym przy transakcjach M&A oraz IPO.

Grzegorz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek: Finanse i Rachunkowość) oraz prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada licencję maklera giełdowego oraz pomyślnie zaliczył trzy etapy programu CFA.

Jacek Przybył

 
Doświadczenie zawodowe

Jacek Przybył

Principal

Doświadczenie zdobywał w australijskim banku inwestycyjnym Macquarie w Londynie na stanowisku Analityka Finansowego oraz jako konsultant w warszawskim biurze EY Corporate Finance, doradzając klientom przy projektach infrastrukturalnych. Przed dołączeniem do Funduszu pełnił funkcję Starszego Analityka Finansowego w dziale bankowości inwestycyjnej w grupie kapitałowej mBanku.

Jacek ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w London School of Economics and Political Science oraz na University of Essex.

Andrzej Różycki

 
Doświadczenie zawodowe

Andrzej Różycki

Partner Zarządzający

Andrzej Różycki, partner zarządzający Tar HeelCapital, posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji private equity oraz w nadzorowaniu pierwotnych i wtórnych ofert akcji na rynku kapitałowym. Doradzał firmom różnej wielkości w zakresie pozyskiwania kapitału na drodze publicznych i prywatnych emisji akcji oraz komunikacji z inwestorami instytucjonalnymi w ramach założonej przez niego spółki InnerValue.

Andrzej ma wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse i rachunkowość ze specjalizacją finanse przedsiębiorstwa) zdobyte w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Piotr Skoneczny

 
Doświadczenie zawodowe

Piotr Skoneczny

Dyrektor Inwestycyjny

Doświadczenie zdobywał w globalnych bankach inwestycyjnych Morgan Stanley oraz Nomura, doradzając przy projektach fuzji i przejęć. Przed dołączeniem do THC Piotr pracował w Darby Overseas – funduszu private equity działającego w ramach Franklin Templeton Investments – gdzie odpowiadał za region CEE.

Ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w Szkole Głównej Handlowej na kierunku finanse i rachunkowość.

Dorota Skowrońska

 
Doświadczenie zawodowe

Dorota Skowrońska

Head of Human Resources

W Tar Heel Capital odpowiada za zarządzanie zasobami ludzkimi w spółkach należących do portfolio funduszu.

Dorota ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia zawodowego w międzynarodowych firmach przede wszystkim z branży usług profesjonalnych w tym doradczych takich jak PwC, Andersen, Deloitte oraz branży telekomunikacyjnej jak Lucent Technologies. Przed dołączeniem do Tar Heel Capital, Dorota pracowała w branży usług profesjonalnych na rynku nieruchomości komercyjnych prawie 11 lat jako Dyrektor działu Personalnego w Cushman & Wakefield.

Dorota jest absolwentką Wydziału Psychologii ze specjalizacją w psychologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją wiedzę uzupełniała także na szkoleniach na IESE Universidad de Navarra.

Aneta Tarantowicz

 
Doświadczenie zawodowe

Aneta Tarantowicz

Asystentka Zarządu

Doświadczenie zdobywała podczas licznych staży i praktyk studenckich, m.in. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Jest absolwentką stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Tomasz Waligórski

 
Doświadczenie zawodowe

Tomasz Waligórski

Adwokat, General Counsel
Przez całą karierę zawodową Tomek zajmował się doradztwem prawnym przy transakcjach M&A: od inwestycji typu venture capital po transakcje, których wartość przekraczała miliard euro. Doradzał m.in. przy inwestycjach czterech spośród dziesięciu największych funduszy private equity na świecie, a także polskim i zagranicznym firmom w sprawach korporacyjnych (m.in. Chevron, EDF, Polbank, PPF, Żabka).

Przed rozpoczęciem współpracy z Tar Heel Capital, Tomek był adwokatem w międzynarodowej kancelarii CMS. Obecnie prowadzi własną kancelarię adwokacką. W 2016 roku został laureatem konkursu Dziennika Gazety Prawnej „Rising Stars”.

Tomek studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kopenhaskim. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Jakub Wronkowski

 
Doświadczenie zawodowe

Jakub Wronkowski

Head of Marketing

Przez wiele lat prowadził agencję public relations specjalizującej się w komunikacji projektów technologicznych oraz funduszy venture capital. Przed rozpoczęciem współpracy z Tar Heel Capital pełnił funkcję dyrektora marketingu w Business Link – spółki joint venture Skanska Property Poland i AIP oraz był członkiem rady nadzorczej funduszu venture capital notowanego na GPW.

Jakub ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim.