Zespół

Jesteśmy elastycznym i interdyscyplinarnym zespołem wierzącym, że dobrze zdefiniowany cel połączony
z talentem i systematyczną pracą przynosi szczęście realizowanym inwestycjom.

Piotr Banaszkiewicz

 
Doświadczenie zawodowe

Piotr Banaszkiewicz

Starszy Analityk

Ma ponad 10-letnie doświadczenie w optymalizacji kluczowych procesów i zarządzaniu przedsiębiorstwem, które zdobył podczas pracy w General Electric (GE), gdzie miał okazję pracować m.in. nad sprzedażą NBC Universal. Przez ponad 2 lata był odpowiedzialny za nieorganiczny wzrost (głównie M&A) wszystkich gałęzi przemysłowych grupy GE w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Piotr jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Grzegorz Bielowicki

 
Doświadczenie zawodowe

Grzegorz Bielowicki

Założyciel i Partner Zarządzający

Członek komitetu inwestycyjnego funduszy zarządzanych przez Tar Heel Capital. Rozpoczął karierę, pracując dla amerykańskich przedsiębiorców inwestujących w Polsce. Był wykładowcą na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Następnie przez 7 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Vos Logistics Polska Sp. z o.o. (wcześniej Euroad), gdzie był także udziałowcem. Po sprzedaży Euroad inwestorowi branżowemu w 2003 roku, założył Tar Heel Capital.

Ukończył z wyróżnieniem University of Chicago, Booth School of Business (MBA), a wcześniej Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego – także z wyróżnieniem. Ma uprawnienia zawodowego pilota samolotowego.

Rafał Dobrowolski

 
Doświadczenie zawodowe

Rafał Dobrowolski

Zarządzający Tar Heel Capital Globalnej Innowacji FIZ

Przez całą swoją karierę zawodową zajmował się inwestycjami w innowacyjne spółki notowane na całym świecie. Przez 5 lat zarządzał funduszami takimi jak PKO Technologii i Innowacji Globalny czy PKO Spółek Innowacyjnych Globalny FIZ, które stały się największym tego typu mandatem w Polsce, oferującym powtarzalne i atrakcyjne stopy zwrotu. Aktywa funduszy w 2016 r. przekraczały 900 mln zł.

Wcześniej Rafał był także Analitykiem akcji w PKO TFI S.A., gdzie specjalizował się w sektorach technologii, mediów, telekomunikacji, a także małych i średnich spółek, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Ma międzynarodowe tytuły CFA – Chartered Financial Analyst, CAIA – Chartered Alternative Investment Analyst oraz licencję Doradcy Inwestycyjnego.

Agnieszka Dyszczyk

 
Doświadczenie zawodowe

Agnieszka Dyszczyk

Dyrektor Biura

Odpowiada za zaplecze prawno-administracyjne grupy kapitałowej Tar Heel Capital.

Ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w Szkole Głównej Handlowej na kierunku stosunki międzynarodowe. Ukończyła również studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku prawo w praktyce dla menedżerów.

Tomasz Firczyk

 
Doświadczenie zawodowe

Tomasz Firczyk

Partner Zarządzający

Członek komitetu inwestycyjnego funduszy zarządzanych przez Tar Heel Capital. Posiada 15-letnie doświadczenie w private equity. Tomasz pracował i nadzorował pracę działów finansowych w firmach takich jak Polpharma Warszawa, Vos Logistics Polska Sp. z o.o. czy BDO Polska. Ma uprawnienia biegłego rewidenta.

Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Aneta Gadomska

 
Doświadczenie zawodowe

Aneta Gadomska

Asystentka Zarządu

Doświadczenie zdobywała podczas licznych staży i praktyk studenckich, m.in. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Jest absolwentką stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Hubert Gębala

 
Doświadczenie zawodowe

Hubert Gębala

Wicedyrektor Inwestycyjny

Swoją karierę zawodową rozpoczął w dziale doradztwa transakcyjnego KPMG oraz Trigon. Przez wiele lat związany był z firmą doradczą Central Europe Trust, w której wspierał polskich klientów z szeroko pojętego sektora produkcyjnego w optymalizacji procesów biznesowych, ocenie projektów inwestycyjnych oraz realizacji transakcji kapitałowych.

Hubert jest absolwentem dwóch kierunków (finansów i bankowości oraz marketingu i zarządzania) Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował również na University of Groningen w Holandii.

Maciej Ilwicki

 
Doświadczenie zawodowe

Maciej Ilwicki

Associate

Karierę zawodową rozpoczął w Grupie Carlsberg, pełniąc funkcje od Analityka Finansowego do Kontrolera Biznesowego w obszarach controllingu produkcyjnego, logistycznego i korporacyjnego. Później kierował działem controllingu w spółkach z Grupy Eurocash, odpowiadając za segmenty: Delikatesy Centrum, Petrol, Horeca. Przed dołączeniem do Funduszu prowadził projekty doradcze dla przedsiębiorstw (handel detaliczny i hurtowy, branża odzieżowa, produkcja), w ramach których m.in. restrukturyzował sieć Drogerii Natura, pełniąc funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Finansowego.

Ukończył kierunek finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz cykl egzaminów ACCA.

Jakub Mazurek

 
Doświadczenie zawodowe

Jakub Mazurek

Analityk

Przed dołączeniem do THC pracował w PKP Intercity na stanowisku Kierownika ds. Nadzoru Właścicielskiego, gdzie zajmował się przygotowywaniem i wdrażaniem programów restrukturyzacyjnych i strategii dla spółek zależnych PKP Intercity oraz bieżącym raportowaniem i nadzorem właścicielskim. Wcześniej zdobywał doświadczenie w takich instytucjach jak BRE Bank czy The Boston Consulting Group.

Jakub ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Jacek Przybył

 
Doświadczenie zawodowe

Jacek Przybył

Associate

Doświadczenie zdobywał w australijskim banku inwestycyjnym Macquarie w Londynie na stanowisku Analityka Finansowego oraz jako konsultant w warszawskim biurze EY Corporate Finance, doradzając klientom przy projektach infrastrukturalnych. Przed dołączeniem do Funduszu pełnił funkcję Starszego Analityka Finansowego w dziale bankowości inwestycyjnej w grupie kapitałowej mBanku.

Jacek ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w London School of Economics and Political Science oraz na University of Essex.

Andrzej Różycki

 
Doświadczenie zawodowe

Andrzej Różycki

Partner Zarządzający

Członek komitetu inwestycyjnego funduszy zarządzanych przez Tar Heel Capital. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji private equity oraz w nadzorowaniu pierwotnych i wtórnych ofert akcji na rynku kapitałowym. Doradzał firmom różnej wielkości w zakresie pozyskiwania kapitału na drodze publicznych i prywatnych emisji akcji oraz komunikacji z inwestorami instytucjonalnymi w ramach założonej przez niego spółki InnerValue.

Andrzej ma wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse i rachunkowość ze specjalizacją finanse przedsiębiorstwa) zdobyte w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Piotr Skoneczny

 
Doświadczenie zawodowe

Piotr Skoneczny

Starszy Analityk

Doświadczenie zdobywał w globalnych bankach inwestycyjnych Morgan Stanley oraz Nomura, doradzając przy projektach fuzji i przejęć. Przed dołączeniem do THC Piotr pracował w Darby Overseas – funduszu private equity działającego w ramach Franklin Templeton Investments – gdzie odpowiadał za region CEE.

Ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w Szkole Głównej Handlowej na kierunku finanse i rachunkowość.