powrót do wpisów

Skinwallet debiutuje na NewConnect

Skinwallet, właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, zadebiutował na małym rynku GPW. Jest to pierwsza spółka z naszego portfolio i jednocześnie pierwszy podmiot z branży e-sportu oraz handlu dobrami cyfrowymi wchodzący na warszawską giełdę.

Skinwallet, pierwsza w historii spółka z portfela Tar Heel Capital Pathfinder, 2 września zadebiutowała na rynku NewConnect w Warszawie. Właściciel platformy Skinwallet.com jest też pierwszym podmiotem z branży e-sportu oraz handlu dobrami cyfrowymi, który wszedł na warszawską giełdę. Debiut spółki odbył się 2 września.W styczniu br. spółka dokonała emisji akcji w ramach oferty prywatnej przeprowadzonej przez Dom Maklerski INC, pozyskując 3,4 mln zł oraz 50 nowych inwestorów. Kolejną grupę inwestorów pozyskała w ramach transakcji sprzedaży istniejących akcji przez jednego z akcjonariuszy: w przeprowadzonej na początku czerwca transakcji wycena Skinwallet była 30 proc. wyższa niż na początku 2020 r.

Projekt powstał i jest od początku rozwijany w modelu venture buildingowym Tar Heel Capital Pathfinder.

– Niezmiernie cieszymy się z debiutu giełdowego Skinwallet. Jest to kolejny innowacyjny biznes z naszego portfolio wypływający na szerokie wody, który osiąga rewelacyjne wyniki dzięki ciężkiej pracy utalentowanego zespołu, dobrej strategii oraz konsekwentnej realizacji planów. – mówi Arkadiusz Seńko, partner zarządzający Tar Heel Capital Pathfinder.

W II kwartale br. Skinwallet odnotował rekordowy poziom przychodów, które wyniosły ponad 4 mln zł – prawie 50 procent więcej niż w I kwartale tego roku oraz prawie 275 procent więcej niż w II kwartale 2019 roku. Łącznie spółka w I półroczu tego roku odnotowała ponad 6,7 mln zł przychodu – więcej niż w całym ubiegłym roku.

– Historia Skinwallet to modelowy przykład tego, jak chcemy realizować projekty w formule venture building. Od momentu uruchomienia projektu przez obecny Zarząd spółka w ciągu kilku miesięcy osiągnęła przychody rzędu setek tysięcy złotych i zrealizowała rundę inwestycyjną pre-IPO. Po następnych kilku miesiącach przychody przekroczyły milion złotych miesięcznie, a spółka wchodzi na giełdę. Jednocześnie cały czas rozwija swój podstawowy produkt, otwiera nowe i planuje uruchomienie dalszych projektów. Współpracę Zarządu spółki z Pathfinderem oceniam jako wzorową. – komentuje Michał Wrzołek, dyrektor inwestycyjny Tar Heel Capital Pathfinder wspierający rozwój Skinwallet.

Dynamiczny wzrost jest efektem konsekwentnej realizacji planów rozwoju Skinwallet, która przełożyła się również na wzrost liczby aktywnych użytkowników platformy: na koniec pierwszego półrocza 2020 roku było ich o 150% więcej niż w całym 2019 roku. Plany obejmują dalsze działania zmierzające do rozbudowywania zasięgu platformy: w najbliższych miesiącach spółka uruchomi Skinwallet Marketplace, czyli miejsce łączące obie strony transakcji – kupujących i sprzedających.

– Debiut Skinwallet na NewConnect to efekt kilku lat naszej pracy. Przez ten czas z sukcesem zrealizowaliśmy wiele ze stawianych przed sobą celów: wychodząc naprzeciw potrzebom naszych użytkowników rozwijaliśmy platformę oraz wchodziliśmy na kolejne rynki zagraniczne. W efekcie ufa nam coraz więcej graczy, co bezpośrednio przekłada się na dynamiczny wzrost liczby aktywnych użytkowników i coraz lepsze wyniki finansowe. To wszystko nie byłoby możliwe bez naszego zespołu, któremu chcemy dziś serdecznie podziękować za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w rozwój spółki. Dziękujemy też inwestorom za zaufanie okazane na etapie emisji oraz Tar Heel Capital Pathfinder, w którego strukturach venture buildingowych powstaliśmy i dojrzeliśmy do debiutu. Wejście na NewConnect to dla nas nie tylko ważny krok, ale także potwierdzenie tego, że inwestorzy wierzą w naszą wizję – mówi Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

– Mamy w portfelu kilkanaście projektów z obszaru gamingu i branży e-sportu na różnym etapie rozwoju. Wszystkie radzą sobie bardzo dobrze. W niedalekiej przyszłości chcielibyśmy wprowadzić na giełdę dwa kolejne projekty rozwijające działalność w tych branżach. Trzymamy kciuki, aby poradziły sobie równie dobrze, co Skinwallet – dodaje Arkadiusz Seńko.

Więcej informacji na temat spółki i debiutu można znaleźć tutaj.

Zapraszamy również do przeczytania wywiadu z członkami Zarządu Skinwallet, Kornelem Szwają i i Dawidem Chomiczem, przeprowadzonym w przeddzień debiutu przez Strefę Inwestorów.