O Nas

Tar Heel Capital jest jedną z wiodących polskich firm w branży private equity. Od ponad 20 lat pomagamy firmom osiągać pozycję liderów rynku, a inwestorom dostarczać ponadprzeciętne stopy zwrotu. Wspieramy przedsiębiorców i firmy w przejęciach, finansowaniu dłużnym, emisjach akcji oraz transakcjach sprzedaży przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. Tar Heel Capital to zespół kilkunastu profesjonalistów od wielu lat zajmujących się inwestycjami w polskie firmy.

Źródło

THC inwestuje środki własne
i powierzone przez wąskie grono zewnętrznych inwestorów w spółki o ponadprzeciętnym potencjale wzrostu.

Politykę inwestycyjną THC realizujemy poprzez partnerstwo z przedsiębiorcami, wspólnikami
i menedżerami, których talent pozwala firmom osiągać ambitne cele.

Inwestorom oferujemy jasne zasady współpracy i zaangażowanie wykwalifikowanego zespołu profesjonalistów Tar Heel Capital.

Nasza historia

1996

Grzegorz Bielowicki został Prezesem Euroad – przechodzącej trudności Spółki transportowej, której właścicielami była grupa amerykańskich inwestorów z Karoliny Północnej

2003

Sprzedaż Euroad do holenderskiej grupy VOS Logistics. Wspólne rozpoczęcie inwestowania w Polsce pod nazwą Tar Heel Capital. Akwizycja Radpol S.A.

2003 - 2012

9 inwestycji, m.in.:

logos1

2012

Uruchomienie Tar Heel Capital II – drugiego funduszu, inwestującego w polskie firmy o ponadprzeciętnym potencjale wzrostu

2012 - 2016

7 inwestycji, m.in.:

logos2

2017

Uruchomienie nowych Funduszy: THC Globalnej Innowacji FIZ oraz THC Pathfinder

Grzegorz Bielowicki o Tar Heel

“W Tar Heel Capital wierzymy, że niezależnie od otoczenia rynkowego zawsze można znaleźć ciekawe i perspektywiczne inwestycje, dlatego tak dużo wysiłku wkładamy w codzienną pracę nad ich poszukiwaniem."