powrót do wpisów

Tulident dołączył do grupy stomatologicznej budowanej przez fundusz THC

Centrum Estetique, należące do funduszu private equity THC, sfinalizowało transakcję inwestycji w centrum stomatologii i ortodoncji Tulident. Kliniki łączą siły i wspólnie budują regionalną sieć stomatologii cyfrowej na Dolnym Śląsku.

Tulident to założona w 2012 roku wrocławska klinika oferująca pełen zakres usług stomatologicznych. W placówce znajdują się 4 gabinety stomatologiczne oraz pracownia radiologiczna wyposażona w cyfrowy sprzęt diagnostyczny m.in. tomograf CBCT i pantomograf CS 8100 3D. Z kolei Centrum Estetique z Polanicy Zdrój specjalizująca się w zaawansowanej stomatologii estetycznej to pierwsza inwestycja funduszu private equity THC, który rozpoczął w zeszłym roku konsolidację rynku stomatologicznego.

Dołączenie kliniki i zespołu Tulident do sieci Estetique jest kolejnym etapem realizacji naszej strategii budowy regionalnej sieci klinik stomatologii cyfrowej. Tulident to zespół doskonałych lekarzy i personelu wychodzących naprzeciw potrzebom pacjentów zarówno w obszarze stomatologii specjalistycznej jak i ogólnej. Łączymy siły i wspólne zaczynamy pracować na rzecz rozwoju oferty stomatologii cyfrowej dla mieszkańców Wrocławia – mówi Aleksandra Szuba-Paszkiewcz, współwłaścicielka oraz prezes zarządu Centrum Estetique.

Zakładając i rozwijając Tulident zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy dobro naszych pacjentów oraz stworzenie miejsca gwarantującego lekarzom i pracownikom komfortowe środowisko pracy i możliwości rozwoju. Oferta od Estetique pojawiła się akurat w okresie, w którym rozmawialiśmy o konieczności profesjonalizacji organizacyjnej naszej firmy oraz o rozwoju naszej oferty w kierunku stomatologii cyfrowej, a Estetique jest regionalnym liderem w tym obszarze. Z takim partnerem będziemy mogli wkroczyć w nowy etap rozwoju – wsparcie merytoryczne, praktyczne, szkolenia i doradztwo przy wyborze sprzętu będą dla nas bezcenne. Szczególnie, że pracujący u nas lekarze bardzo na to liczą. Dla mnie osobiście niezwykle ważna jest możliwość oddania obowiązków zarządczych i administracyjnych, co pozwoli mi się zaangażować w rozwój kwestii medycznych. Nie bez znaczenia jest też stabilność finansowa jaką gwarantuje inwestor – mówi dr n. med. Edyta Kielan, współzałożycielka Tulident.

Jak twierdzi Michał Gorecki, dyrektor zarządzający projektem stomatologicznym w Tar Heel Capital, realizowany przez fundusz model stanowi nową jakość na rynku i ma inną filozofię budowy grupy stomatologicznej niż podmioty, które do tej pory aktywnie konsolidowały ten rynek.

Rozwijamy kilka regionalnych sieci dając im zalety bycia częścią większej grupy – wspólne zakupy, know-how w zakresie marketingu i finansów, ale zależy nam by zachować indywidualny charakter i dorobek poszczególnych praktyk. Takie podejście do budowania grupy z jednej strony pozwoli uniknąć wielu pułapek jakie niesie za sobą konsolidacja centralna w ramach korporacji medycznej, a z drugiej strony umożliwia korzystanie z efektu skali oraz pozwala na skierowanie uwagi i energii zespołów klinik na zapewnienie najwyższych standardów obsługi pacjenta. Wielu lekarzy widzi zalety bycia częścią większej grupy, ale nie jest przekonana do pracy w warunkach korporacyjnych – uważamy, że współpraca z nami jest dla nich idealnym rozwiązaniem – dodaje Gorecki.