Zespół

Jesteśmy elastycznym i interdyscyplinarnym zespołem wierzącym, że dobrze zdefiniowany cel połączony
z talentem i systematyczną pracą przynosi szczęście realizowanym inwestycjom.

Grzegorz Bielowicki

 
Doświadczenie zawodowe

Grzegorz Bielowicki

Założyciel i Partner Zarządzający

Założyciel i partner zarządzający Tar Heel Capital. Rozpoczął karierę, pracując dla amerykańskich przedsiębiorców inwestujących w Polsce. Był wykładowcą na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Następnie przez 7 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Vos Logistics Polska Sp. z o.o. (wcześniej Euroad), gdzie był także udziałowcem. Po sprzedaży Euroad inwestorowi branżowemu w 2003 roku, założył Tar Heel Capital.

Ukończył z wyróżnieniem University of Chicago, Booth School of Business (MBA), a wcześniej Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego – także z wyróżnieniem. Ma uprawnienia zawodowego pilota samolotowego.

Agnieszka Dyszczyk

 
Doświadczenie zawodowe

Agnieszka Dyszczyk

Dyrektor ds. Administracji

Odpowiada za zaplecze prawno-administracyjne grupy kapitałowej Tar Heel Capital.

Ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w Szkole Głównej Handlowej na kierunku stosunki międzynarodowe. Ukończyła również studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku prawo w praktyce dla menedżerów.

Hubert Gębala

 
Doświadczenie zawodowe

Hubert Gębala

Partner

Swoją karierę zawodową rozpoczął w dziale doradztwa transakcyjnego KPMG oraz Trigon. Przez wiele lat związany był z firmą doradczą Central Europe Trust, w której wspierał polskich klientów z szeroko pojętego sektora produkcyjnego w optymalizacji procesów biznesowych, ocenie projektów inwestycyjnych oraz realizacji transakcji kapitałowych.

Hubert jest absolwentem dwóch kierunków (finansów i bankowości oraz marketingu i zarządzania) Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował również na University of Groningen w Holandii.

Kacper Glas

 
Doświadczenie zawodowe

Kacper Glas

Associate

Przed dołączeniem do Tar Heel Capital Kacper zdobywał doświadczenie zawodowe w dziale Doradztwa Finansowego w Deloitte, gdzie pracował jako Associate doradzając krajowym i globalnym instytucjom finansowym w zakresie transakcji fuzji i przejęć.

Kacper jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Metody Ilościowe w Ekonomii).

Andrii Komarov

 
Doświadczenie zawodowe

Andrii Komarov

Associate

Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych i lokalnych bankach inwestycyjnych. Przed dołączeniem do zespołu Tar Heel pracował na stanowisku Associate w departamencie rynków kapitałowych Santander Bank. Wcześniej pracował w IPOPEMA Securities i Citibank International koncentrując się na doradztwie przy transakcjach na rynkach kapitałowych (M&A, IPO).

Andrii jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (kierunek Finanse i Rachunkowość, dyplom z wyróżnieniem).

Jacek Przybył

 
Doświadczenie zawodowe

Jacek Przybył

Partner

Doświadczenie zdobywał w australijskim banku inwestycyjnym Macquarie w Londynie na stanowisku Analityka Finansowego oraz jako konsultant w warszawskim biurze EY Corporate Finance, doradzając klientom przy projektach infrastrukturalnych. Przed dołączeniem do Funduszu pełnił funkcję Starszego Analityka Finansowego w dziale bankowości inwestycyjnej w grupie kapitałowej mBanku.

Jacek ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w London School of Economics and Political Science oraz na University of Essex.

Andrzej Różycki

 
Doświadczenie zawodowe

Andrzej Różycki

Partner Zarządzający

Andrzej Różycki, partner zarządzający Tar HeelCapital, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji private equity oraz w nadzorowaniu pierwotnych i wtórnych ofert akcji na rynku kapitałowym. Doradzał firmom różnej wielkości w zakresie pozyskiwania kapitału na drodze publicznych i prywatnych emisji akcji oraz komunikacji z inwestorami instytucjonalnymi w ramach założonej przez niego spółki InnerValue.

Andrzej ma wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse i rachunkowość ze specjalizacją finanse przedsiębiorstwa) zdobyte w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Piotr Skoneczny

 
Doświadczenie zawodowe

Piotr Skoneczny

Dyrektor Inwestycyjny

Doświadczenie zdobywał w globalnych bankach inwestycyjnych Morgan Stanley oraz Nomura, doradzając przy projektach fuzji i przejęć. Przed dołączeniem do THC Piotr pracował w Darby Overseas – funduszu private equity działającego w ramach Franklin Templeton Investments – gdzie odpowiadał za region CEE.

Ma wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyte w Szkole Głównej Handlowej na kierunku finanse i rachunkowość.

Dorota Skowrońska

 
Doświadczenie zawodowe

Dorota Skowrońska

Head of Human Resources

W Tar Heel Capital odpowiada za zarządzanie zasobami ludzkimi w spółkach należących do portfolio funduszu.

Dorota ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia zawodowego w międzynarodowych firmach przede wszystkim z branży usług profesjonalnych w tym doradczych takich jak PwC, Andersen, Deloitte oraz branży telekomunikacyjnej jak Lucent Technologies. Przed dołączeniem do Tar Heel Capital, Dorota pracowała w branży usług profesjonalnych na rynku nieruchomości komercyjnych prawie 11 lat jako Dyrektor działu Personalnego w Cushman & Wakefield.

Dorota jest absolwentką Wydziału Psychologii ze specjalizacją w psychologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją wiedzę uzupełniała także na szkoleniach na IESE Universidad de Navarra.

Michał Szkiłądź

 
Doświadczenie zawodowe

Michał Szkiłądź

Starszy Analityk

Przed dołączeniem do Tar Heel Capital pracował w banku Santander, gdzie zajmował się transakcjami project finance w zakresie doradztwa dłużnego. Wcześniejsze doświadczenie zdobywał w dziale wycen i modelowania w Deloitte oraz doradztwie w obszarze fuzji i przejęć w Rothschild & Co oraz CIC Corporate Finance.

Michał jest absolwentem Uniwersytetu w Amsterdamie (UvA), który ukończył na kierunku Finanse.

Aneta Tarantowicz

 
Doświadczenie zawodowe

Aneta Tarantowicz

Kierownik Biura

Doświadczenie zdobywała podczas licznych staży i praktyk studenckich, m.in. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Jest absolwentką stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Tomasz Waligórski

 
Doświadczenie zawodowe
Tomasz Waligórski

Tomasz Waligórski

Adwokat, General Counsel
Przez całą karierę zawodową Tomek zajmował się doradztwem prawnym przy transakcjach M&A: od inwestycji typu venture capital po transakcje, których wartość przekraczała miliard euro. Doradzał m.in. przy inwestycjach czterech spośród dziesięciu największych funduszy private equity na świecie, a także polskim i zagranicznym firmom w sprawach korporacyjnych (m.in. Chevron, EDF, Polbank, PPF, Żabka).

Przed rozpoczęciem współpracy z Tar Heel Capital, Tomek był adwokatem w międzynarodowej kancelarii CMS. Obecnie prowadzi własną kancelarię adwokacką. W 2016 roku został laureatem konkursu Dziennika Gazety Prawnej „Rising Stars”.

Tomek studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kopenhaskim. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Jakub Wronkowski

 
Doświadczenie zawodowe

Jakub Wronkowski

Head of Marketing

Przez wiele lat prowadził agencję public relations specjalizującej się w komunikacji projektów technologicznych oraz funduszy venture capital. Przed rozpoczęciem współpracy z Tar Heel Capital pełnił funkcję dyrektora marketingu w Business Link – spółki joint venture Skanska Property Poland i AIP oraz był członkiem rady nadzorczej funduszu venture capital notowanego na GPW.

Jakub ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim.

Katarzyna Zapora

 
Doświadczenie zawodowe

Katarzyna Zapora

Asystentka Biura

Doświadczenie administracyjne zdobywała w instytucjach publicznych (m.in. w Komendzie Głównej Policji), a także w sektorze prywatnym jako asystentka biura.

Jest absolwentką studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie i psychologia menadżerska Uniwersytetu SWPS.