powrót do wpisów

Dental Corner pod skrzydłami grupy Dentity

Synergia działań, dzięki wymianie doświadczeń, niezależność i większe możliwości – centrum stomatologiczne Dental Corner stawia na rozwój w grupie Dentity

Dental Corner to wysokospecjalistyczne centrum stomatologii, implantologii i ortodoncji zlokalizowane na wrocławskim osiedlu Nowe Miasto Różanka, łączącym zabytkowy i postindustrialny charakter z nowoczesnością. Placówka składa się z 6 gabinetów, a także własnego centrum diagnostyki stomatologicznej. Założona i prowadzona przez lek. dent. Łukasza Wojszwiłło z sukcesem działa na rynku od ponad 15 lat, oferując pacjentom leczenie interdyscyplinarne, nowoczesną diagnostykę i szeroki wachlarz technologii cyfrowych. Placówka znajduje się w doskonale skomunikowanej części Wrocławia oraz posiada dogodne miejsca parkingowe, by jak najbardziej ułatwić pacjentom dotarcie na wizytę.

– Dzięki efektowi skali – w ramach grupy zrzeszającej renomowane placówki stomatologiczne – będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami, zmniejszać koszty zakupowe, współpracować i wspierać się na wielu polach. Czuję, że podjąłem słuszną decyzję –  ocenia decyzję o dołączeniu do Dentity lek. dent. Łukasz Wojszwiłło

Centra stomatologiczne należące do Dentity wyróżniają się specjalistycznym zapleczem medycznym oraz holistycznym podejściem. W ramach grupy otrzymują profesjonalne wsparcie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, finansami, zakupami i administracją. Placówki mogą także korzystać z zapewnionego przez Dentity szerokiego zaplecza marketingowego.

– Wymiana doświadczeń partnerów Dentity odgrywa kluczową rolę w doskonaleniu świadczonych usług, tworząc silne fundamenty dla dalszego wzrostu i sukcesu grupy na rynku stomatologicznym – ocenia Grzegorz Struzik, CEO Dentity.

Decyzja założyciela lek. dent. Łukasza Wojszwiłło o dołączeniu do grupy Dentity, to efekt chęci dalszego rozwoju marki Dental Corner i troski o jej przyszłość.

Dentity nie jest typową siecią, ale grupą stomatologiczną szanującą tradycje oraz wieloletnie know-how zintegrowanych w grupie placówek. Dentity nawiązuje współpracę z lekarzami – właścicielami placówek czy gabinetów stomatologicznych wykazującymi chęć długofalowej współpracy na partnerskich, elastycznych zasadach, przy zachowaniu autonomii  i wypracowanej latami metodyki pracy. Proponowany model współpracy skupia się na specyficznych potrzebach poszczególnych centrów stomatologicznych, szanuje ich indywidualność i pozwala maksymalizować satysfakcję zarówno lekarzy dentystów, jak i pacjentów.

– Decyzja o dołączeniu do grupy Dentity była rezultatem długiej, drobiazgowej analizy rynku i wyboru partnera, który podzielałby nasze wartości i wizję rozwoju. Dla mnie zawsze bardzo ważna była niezależność. Fundusz THC daje nam wsparcie, gwarantując jednocześnie autonomię dotychczasowej ścieżki rozwoju zespołu Dental Corner oraz planów, które chcemy zrealizować w najbliższych latach. Chciałem uniknąć sytuacji przejęcia, unifikacji i wchłonięcia jednego podmiotu przez drugi, jak to ma miejsce w przypadku wielu działających na rynku grup medycznych, dlatego zdecydowałem się na podjęcie współpracy z inwestorem finansowym. Ta współpraca pozwoli nam zachować dotychczasowy charakter i tożsamość kliniki, jednocześnie poszerzając nasze możliwości. Jestem przekonany, że przyniesie ona same korzyści dla obu stron – mówi lek. dent. Łukasz Wojszwiłło.

Oczekiwania na dalszy rozwój placówki z Wrocławia – jakie cele stawia lek. dent Łukasz Wojszwiłło założyciel Dental Corner?

Lek. dent. Łukaszem Wojszwiłło: – Po pierwsze, liczymy na wsparcie, które pozwoli nam na rozszerzenie działalności kliniki, rozwój nowych gabinetów oraz poszerzenie zespołu medycznego. Dentity ma znakomite możliwości inwestycyjne, które chcemy wykorzystać w celu osiągnięcia tych celów. Jednak równie ważne są możliwości synergii i współpracy. Oczekujemy, że dzięki partnerstwu z Dentity będziemy mieli dostęp do ich wiedzy i doświadczenia, co pomoże nam efektywniej rozwijać się i doskonalić naszą działalność. Wreszcie, nasze oczekiwania koncentrują się na długoterminowym zaangażowaniu. Chcemy, aby partnerstwo z Dentity owocowało nie tylko krótkoterminowymi korzyściami, ale również stanowiło fundament dla stabilnego i długofalowego rozwoju Dental Corner, umożliwiając nam przekształcenie naszej wizji w rzeczywistość.

–  Od początku dbamy o to, aby grupa Dentity stała się symbolem jakości, profesjonalizmu, a przede wszystkim współpracy branży stomatologicznej. Partnerski model biznesowy, na którym opieramy relacje z naszymi wspólnikami – lekarzami, pozwala na elastyczną, transparentną współpracę. Wspólnie dążymy do rozbudowy placówek zintegrowanych w grupie Dentity, dbając o to, aby w regionalnych sieciach podkreślać ich indywidualny charakter oraz dbać o dorobek poszczególnych praktyk – dodaje Jacek Przybył, Partner Tar Heel Capital.

Najwyższa jakość usług i nieustanny rozwój placówek z grupy Dentity.

Działania grupy Dentity skupiają się na wspieraniu placówek dentystycznych w świadczeniu usług najwyższej jakości, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, wysokiej klasy sprzętu medycznego, a także wypracowanej latami metodologii pracy. Dodatkowo stawiają sobie za cel zarówno powiększanie klinik i sieci centrów stomatologicznych, jak i rozwój zawodowy zespołów medycznych, a zapewnianie im mentoringu.

Fundusz THC inwestuje w placówki, będące liderami w branży stomatologicznej – wyróżniające się najwyższymi standardami opieki, silnymi zespołami medycznymi, a także cieszące się zaufaniem pacjentów – jak w przypadku Dental Corner.

Dołączenie do grupy Dentity gwarantuje centrom stomatologicznym zachowanie indywidualności, brak ingerencji w ustalone normy opieki nad pacjentami i możliwość dalszego zarządzania nimi przez założycieli, otrzymując jednocześnie wsparcie w rozwoju, wzmacnianiu rozpoznawalności i budowaniu wizerunku.

– Z niecierpliwością czekamy na owoce współpracy z naszymi nowymi partnerami. Obecność kolejnych, znaczących lekarzy w grupie Dentity, na pewno przyczyni się do dalszego budowania wiodącej organizacji dentystycznej skoncentrowanej na potrzebach lekarzy stomatologów i ich pacjentów – dodaje, Jacek Przybył, Partner Tar Heel Capital.