powrót do wpisów

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Borowski dołącza do grupy stomatologicznej Dentity budowanej przez Tar Heel Capital.

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Starachowicach to pierwsza placówka w grupie Dentity, w woj. świętokrzyskim, której rozwój zostanie wsparty przez fundusz THC. To już 7 inwestycja funduszu w ramach konsolidacji rynku stomatologicznego. Grupa Dentity liczy obecnie 51 gabinetów, w 12 placówkach.

Podpisanie umowy z lokalnym liderem, jakim jest placówka zarządzana przez lek. dent. Piotra Borowskiego, to kolejny strategiczny krok w budowaniu silnej, ogólnopolskiej grupy stomatologicznej.

Dzięki pozyskaniu finansowania na rozwój, placówka będzie mogła dalej umacniać swoją pozycję na rynku lokalnym. W ramach strategii inwestycyjnej, dojdzie m.in. do rozbudowy centrum stomatologicznego o kolejne gabinety, jeszcze w III kwartale tego roku.

Grupa Dentity wesprze centrum stomatologiczne Borowski w realizacji strategii dalszego wzrostu
i budowy przewagi konkurencyjnej.

Stomatologia Borowski od 26 lat świadczy kompleksowe usługi w leczeniu dzieci i dorosłych w zakresie: stomatologii zachowawczej, estetycznej, ortodoncji, protetyki, endodoncji, periodontologii, chirurgii stomatologicznej oraz implantologii.  Na centrum stomatologiczne składają się 4 gabinety oraz nowoczesne centrum rentgenowskie z tomografem, skanerami cyfrowymi itp. Każdy gabinety wyposażony jest w mobilny rentgen cyfrowy (RVG).

– Lek. dent. Piotr Borowski to znana i ceniona postać – zarówno przez pacjentów, jak i środowisko medyczne. Mając gwarancję wysokiej jakości usług, nowoczesnej technologii oraz doświadczenia w prowadzeniu placówki medycznej, grupa Dentity będzie kontynuowała prowadzenie Centrum Stomatologicznego Borowski, zgodnie z wypracowanymi przez personel standardami medycznymi komentuje inwestycję Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

– Konieczność rozbudowy placówki postawiła przed nami duże wyzwania w zarządzaniu, rekrutacji wykwalifikowanej kadry medycznej, zakupu materiałów i sprzętu medycznego oraz innych aspektów niezbędnych w jej prowadzeniu. Dzisiaj świat wymaga profesjonalistów, współpracujących ze sobą we wszystkich obszarach. Stawiając na Dentity, jestem przekonany, że mogę wraz z zespołem skoncentrować się na świadczeniu profesjonalnych usługa stomatologicznych, mając do dyspozycji zaplecze merytoryczne, finansowe, technologiczne i prawne jakie gwarantuje grupa Dentity. Dzięki braku ingerencji w zawód medyczny, możemy dalej świadczyć usługi stomatologiczne, które są czymś więcej niż koniecznością, a gabinet stomatologiczny będzie dalej kojarzony z miejscem komfortowym i bezpiecznymocenia potencjał współpracy, lek. dent. Piotr Borowski.

Fundusz jako inwestor, nie ingeruje w standardy medyczne centrum stomatologicznego. Wpisuje się to w DNA grupy Dentity, która przy konsolidacji rynku, pozostawia tożsamość placówki, koncentrując się przede wszystkim na rozwoju regionalnych sieci stomatologicznych.

– Wierzymy, że nasi partnerzy najlepiej znają specyfikę lokalnego rynku, oczekiwania pacjentów, lekarzy, jak i kierunki rozwoju – mówi Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej – Stomatologia Borowski jest 7 podmiotem
w grupie Dentity, która liczy obecnie 51 gabinetów, w 12 placówkach.

– Naszym celem jest dalszy rozwój grupy Dentity, zarówno poprzez kolejne akwizycje, nad którymi cały czas pracujemy oraz poprzez wzrost organiczny, przez który rozumiemy rozwój istniejących placówek jak i otwieranie nowych w ramach naszych regionalnych sieci. Będzie to możliwe dzięki synergii działań doświadczonego personelu medycznego, nowoczesnych placówek stomatologicznych wyposażonych, tak jak w przypadku Stomatologii Borowski, we własne centrum rentgenowskie oraz biegłości operacyjnej czy holistycznego podejścia do marketingu i komunikacji, w którym istotną rolę ogrywają kompetencje technologiczne oraz big data grupy Dentitymówi Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

 O grupie Dentity.

 Fundusz THC rozpoczął konsolidację rynku stomatologicznego w lipcu 2020 r. od zakupu Centrum Estetique z Polanicy, na Dolnym Śląsku. Pod koniec 2020 r. nabył Tulident we Wrocławiu. 2020 rok zakończył inwestycją w Galerię Uśmiechu z Krakowa, która po akwizycji urosła do 10 gabinetów. Kolejnym etapem rozwoju była inwestycja w lidera usług stomatologicznych na Śląsku – sieć nowoczesnych gabinetów DenticaCenter z trzema placówkami – w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu. Dzięki współpracy z Tar Heel Capital, DenticaCenter otworzyła 9 gabinetowe centrum stomatologiczne w Gliwicach, potwierdzając tym samym swoją dominującą pozycję na lokalnym rynku. Rok 2021 to także zakup Stomatologii Bez Bólu z Jeleniej Góry oraz dołączenie do grupy Twojego Uśmiechu z Dzierżoniowa oraz powołanie marki Dentity. W drugiej połowie 2022 otwarte zostaną dwie nowe placówki pod marką Estetique we Wrocławiu oraz Galeria Uśmiechu w Nowym Sączu.