powrót do wpisów

Tar Heel Capital inwestuje w elPLC

img_7904-jpg

Spółka elPLC z siedzibą w Tarnowie od ponad 10 lat dostarcza swoim klientom zaawansowane rozwiązania automatyki i robotyki przemysłowej, osiągając pozycję jednej z największych firm mechatronicznych w Polsce. Wejście inwestora finansowego umożliwić ma utrzymanie dynamiki wzrostu z ostatnich lat poprzez rozbudowę mocy produkcyjnych spółki oraz dalszą ekspansję segmentową i geograficzną Spółki w najbliższych latach.

elPLC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm oferujących rozwiązania automatyki i robotyki przemysłowej w Polsce, specjalizując się w projektowaniu i produkcji maszyn specjalistycznych, kompletnych linii montażowych i stanowisk zrobotyzowanych, w szczególności dla branży motoryzacyjnej, agd, maszynowej i elektrotechnicznej. Mimo bardzo szybkiego rozwoju Spółka utrzymuje wysoką rentowność i realizuje ambitne projekty R&D (m.in. stworzyła pierwszego w Polsce 6-osiowego robota wykonanego w całości z włókna węglowego). Dziś elPLC jest jednym z kluczowych dostawców europejskich firm OEM w zakresie rozwiązań do automatyzacji i robotyzacji produkcji, dostarczając swoje rozwiązania do fabryk na całym świecie.

Fundusz wraz z dotychczasowymi właścicielami i założycielami Spółki, którzy pozostają w niej jako udziałowcy i Członkowie Zarządu, planuje dalszy dynamiczny rozwój firmy wykorzystując swoje szerokie kompetencje i globalny trend postępującej automatyzacji produkcji.

elPLC to szósta inwestycja THC II, drugiego funduszu zarządzanego przez zespół Tar Heel Capital.