powrót do wpisów

TOMMA sprzedana do PZU Zdrowie

Sieć medyczna PZU Zdrowie powiększy się o 35 placówek oferujących diagnostykę obrazową. Zarząd PZU Zdrowie podpisał umowę przedwstępną nabycia 100 proc. akcji Tomma Diagnostyka Obrazowa SA, największego pod względem infrastruktury prywatnego świadczeniodawcy diagnostyki obrazowej. Dzięki temu liczba placówek własnych PZU Zdrowie wzrośnie o ponad jedną trzecią.

Tomma Diagnostyka Obrazowa oferuje badania tomografem komputerowym, rezonansem magnetycznym, a także RTG i USG. Ma ponad 25-letnie doświadczenie na polskim rynku prywatnej opieki medycznej i placówki w prawie 30 miastach, w tym m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Białymstoku, Szczecinie, Częstochowie i Opolu.

Trzymamy się starej maksymy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nasza działalność biznesowa i projekty społeczne są w dużej mierze nastawione na prewencję. Dziś robimy kolejny duży krok. Rozszerzenie sieci PZU Zdrowie o tak dużą liczbę placówek oferujących diagnostykę na najwyższym poziomie pozwoli nam jeszcze szybciej i skuteczniej pomagać pacjentom w rozpoznawaniu schorzeń – mówi prezes PZU Paweł Surówka.

Tomma Diagnostyka Obrazowa ma zostać przejęta od funduszu private equity THC. Transakcja uwarunkowana jest wydaniem zgody przez UOKiK. To kolejna duża akwizycja PZU Zdrowie po przejęciu w marcu 100 proc. udziałów w spółkach Falck Centra Medyczne i NZOZ Starówka.

Akwizycja Tomma Diagnostyka Obrazowa to największy jednorazowy projekt związany z rozwojem naszej sieci, dzięki któremu przekroczymy symboliczną liczbę 100 własnych placówek medycznych. Jestem przekonany, że zakończenie transakcji przebiegnie pomyślnie i już wkrótce placówki diagnostyki obrazowej pod marką PZU Zdrowie staną się faktem – mówi Piotr Lizukow, członek zarządu PZU Zdrowie nadzorujący transakcję. – Jako jeden z trzech największych dostawców prywatnej opieki medycznej w Polsce stawiamy na ciągły rozwój infrastruktury, a w mijającym roku przejęliśmy wiele renomowanych placówek medycznych. Z pewnością należy do nich zaliczyć placówki spółki Tomma, której tylko w 2018 roku udało się uruchomić 10 nowych pracowni. PZU Zdrowie zamierza utrzymać tę dynamikę rozwoju zapewnia Piotr Lizukow.

Od początku inwestycji byliśmy zaangażowani w konsolidację rynku diagnostyki obrazowej, który uważamy za jeden z najbardziej perspektywicznych. Przychody z usług medycznych w okresie inwestycji funduszu wzrosły ponad 10-krotnie. Tomma Diagnostyka Obrazowa S.A. to spółka o mocnych fundamentach, ogromnym potencjale rozwoju, ze znakomitym i ambitnym zespołem. Gratulujemy PZU Zdrowie inwestycji i życzmy samych sukcesów w dalszym rozwoju sieci placówek medycznych – dodaje dyrektor inwestycyjny w Tar Heel Capital.

PZU Zdrowie ma sieć liczącą już 100 własnych i 2200 partnerskich placówek w niemal 600 miastach w Polsce. Współpracuje z kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju. Oferuje pomoc prawie 2000 lekarzy przeszło 50 specjalizacji. W sierpniu PZU Zdrowie otworzyło pierwsze gabinety stomatologiczne pod własną marką.