powrót do wpisów

Uśmiechnij Mi Się w grupie Dentity

Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się z Oświęcimia wzmacnia portfolio grupy stomatologicznej Dentity, budowanej przez fundusz THC. Dzięki wrześniowej akwizycji grupa Dentity, liczy obecnie 64 gabinety w 14 lokalizacjach.

Dentity kontynuuje swój rozwój w obszarze konsolidacji rynku stomatologicznego. Przy współpracy z cenionymi lekarzami, fundusz THC od 2020 r. rozwija regionalne sieci stomatologiczne. Inwestuje w renomowane placówki, gwarantując ich założycielom wsparcie biznesowe, a pacjentom dostęp do kompleksowych planów leczenia, wyspecjalizowanego personelu medycznego oraz profesjonalnej diagnostyki – w jednym miejscu.

Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się to największa w regionie, czterogabinetowa placówka stomatologiczna prowadzona przez lek. dent. Martę Niedzielę – Sołtysiak. Placówka oferuje pełen zakres usług stomatologicznych, z pozycjami wiodącymi jak implantologia, ortodoncja, protetyka czy chirurgia stomatologiczna.

– Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się to placówka, w której na co dzień pracujemy ze wspaniałym zespołem lekarzy, personelem medycznym i administracyjnym. Decydując się na współpracę z inwestorem, zależało nam na pozostawieniu naszych wartości oraz procesów, które wypracowaliśmy przez lata. Dołączenie do grupy Dentity daje nam taką możliwość. Mamy teraz doświadczonego partnera biznesowego, który pozwoli nam na szybszy rozwój i pomoże zwiększyć dostęp do usług stomatologicznych dla jeszcze większej liczby pacjentów – komentuje decyzję o dołączeniu do sieci stomatologicznej lek. dent. Marta Niedziela-Sołtysiak, współwłaścicielka Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się.

 Uśmiechnij Mi Się to już 14-te centrum stomatologiczne, którego rozwój wspiera fundusz private equity THC. Konsolidacja rynku stomatologicznego pod nazwą Dentity to wieloletnia strategia inwestycyjna Tar Heel Capital. Rozwój placówek stomatologicznych w danym regionie prowadzony jest pod markami własnymi. Co oznacza, że budowane przez wybitnych lekarzy placówki stomatologiczne, które dołączają do grupę Dentity, pozostawiają swoją nazwę, tożsamość i wpracowane przez lata procedury medyczne. Fundusz THC posiadając szerokie doświadczenie inwestycyjne w branży medycznej, rozwija regionalne sieci stomatologiczne, bazując na ich renomie i lokalnym autorytecie lekarza-założyciela. Obecność w grupie Dentity to dodatkowo dostęp do zaplecza zarządczego, HR, marketingu i zakupowego, a także codzienne profesjonalne wsparcie zespołu, w budowaniu organizacji medycznej i jej przewagi konkurencyjnej.

– Szczególnie cieszy nas akwizycja kolejnej placówki stomatologicznej w Małopolsce. Współpraca z lek. dent. Martą Niedzielą-Sołtysiak i jej zespołem, wzmacnia Dentity o kolejny autorytet medyczny, ale również rozszerza zasięg grupy o Oświęcim, gdzie Uśmiechnij Mi Się jest wiodącym centrum stomatologicznym. Rozwój tego regionu jest jednym z priorytetów na najbliższy czas. Będziemy wspierać centrum we wzroście organicznym, czyli rozbudowie placówki o dodatkowe gabinety a także o nowe inwestycje w regionie – ocenia akwizycję, Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

W portfolio grupy Dentity znajdują się takie placówki stomatologiczne jak: Centrum Estetique z Polanicy-Zdrój, Tulident we Wrocławiu, Galeria Uśmiechu z Krakowa, Stomatologia Bez Bólu z Jeleniej Góry Twój Uśmiech z Dzierżoniowa oraz sieć nowoczesnych gabinetów na Śląsku DenticaCenter z trzema placówkami – w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu. Wcześniej, w 2022 r. fundusz sfinalizował inwestycje w Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Borowski (czerwiec) oraz w PozDental z Poznania (lipiec).

Dzięki współpracy z Tar Heel Capital, w 2021 r. DenticaCenter otworzyła 9-gabinetowe centrum stomatologiczne w Gliwicach, potwierdzając tym samym swoją dominującą pozycję na lokalnym rynku. Również Galeria Uśmiechu w Krakowie, prowadzona przez lek. dent. Tomasza Rozwadowskiego, urosła do 10 gabinetów, a od sierpnia 2022 r. działa także druga placówka
– Galeria Uśmiechu w Nowym Sączu. W październiku br. do dyspozycji pacjentów zostanie oddane także Centrum Implantologii i Stomatologii Cyfrowej Estetique na Bielanach Wrocławskich.