Tar Heel Capital
Private Equity

O funduszu

Od ponad 20 lat pomagamy firmom osiągać pozycję liderów rynku, a inwestorom dostarczać ponadprzeciętne stopy zwrotu. Trzymamy się rygorystycznej strategii inwestowania i z sukcesem łączymy ją z byciem partnerem przedsiębiorców. To dzięki temu firmy, w które zainwestowaliśmy, średnio potroiły swoje zyski.

Inwestujemy w Polsce od 20 lat
Zawsze na jasnych zasadach
Pomagamy firmom wykorzystać swój
potencjał i wejść na nowe rynki
Jesteśmy partnerem przedsiębiorców:

- podejmujemy szybkie decyzje,
- dbamy o rozwój i bezpieczeństwo biznesu,
- planujemy wspólne wyjście z inwestycji

Jesteśmy partnerem dla:

Przedsiębiorców

Szukających kapitału na rozwój

Oferując:

 • Finansowanie rozwoju przez fundusz THC
 • Wsparcie w reorganizacji biznesu
 • Wspólne wyjście z inwestycji

Właścicieli

Planujących sprzedaż swojej firmy

 • Wzmacnianie zarządu i planowanie sukcesji
 • Stabilny rozwój biznesu, będącego dorobkiem życia
 • Wyjście z inwestycji

Menedżerów

Chcących zostać wspólnikami
w biznesie (MBO/MBI)

 • Finansowanie przejęcia i rozwoju biznesu z funduszu THC
 • Atrakcyjne programy motywacyjne

Grup kapitałowych

Sprzedających niestrategiczne aktywa

 • Akwizycję trudnych aktywów
 • Zapewnienie rozwoju spółce po transakcji
 • Elastyczność i szybkość podejmowania decyzji

Jakich firm szukamy

 • O unikalnych produktach, wiedzy lub modelu biznesowym
 • Posiadających istotny potencjał wzrostu przychodów i rentowności
 • Z możliwością konsolidacji rynku, na którym funkcjonują
 • Z doświadczonym i kompetentnym Zarządem
 • Dających możliwości kontroli z poziomu Rady Nadzorczej
 • Których skala działalności uzasadnia inwestycję od 10 do 100 mln zł

Obszary inwestycji

Nowoczesna
produkcja

Firmy wykorzystujące unikalne technologie, działające na rynkach o dużych barierach wejścia.

Rozwiązania dla
energetyki

Ze szczególnym uwzględnieniem producentów nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu energetycznego, mających zastosowanie przy produkcji i dystrybucji energii.

Nowe technologie,
internet, SaaS

Serwisy ze szczególnym uwzględnieniem eUsług, nowe formy dystrybucji produktów w ramach platform B2B i B2C.

Usługi dla
biznesu, logistyka

Firmy świadczące szeroko pojęte usługi dla klientów biznesowych, w tym szczególnie w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw.

Zarządzający funduszem

Grzegorz Bielowicki

 
Doświadczenie zawodowe

Grzegorz Bielowicki

Założyciel i Partner Zarządzający

Członek komitetu inwestycyjnego funduszy zarządzanych przez Tar Heel Capital. Rozpoczął karierę, pracując dla amerykańskich przedsiębiorców inwestujących w Polsce. Był wykładowcą na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Następnie przez 7 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Vos Logistics Polska Sp. z o.o. (wcześniej Euroad), gdzie był także udziałowcem. Po sprzedaży Euroad inwestorowi branżowemu w 2003 roku, założył Tar Heel Capital.

Ukończył z wyróżnieniem University of Chicago, Booth School of Business (MBA), a wcześniej Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego – także z wyróżnieniem. Ma uprawnienia zawodowego pilota samolotowego.

Andrzej Różycki

 
Doświadczenie zawodowe

Andrzej Różycki

Partner Zarządzający

Członek komitetu inwestycyjnego funduszy zarządzanych przez Tar Heel Capital. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji private equity oraz w nadzorowaniu pierwotnych i wtórnych ofert akcji na rynku kapitałowym. Doradzał firmom różnej wielkości w zakresie pozyskiwania kapitału na drodze publicznych i prywatnych emisji akcji oraz komunikacji z inwestorami instytucjonalnymi w ramach założonej przez niego spółki InnerValue.

Andrzej ma wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse i rachunkowość ze specjalizacją finanse przedsiębiorstwa) zdobyte w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Nasze inwestycje

Wszystkie Bieżące Zakończone

Aludesign

Aludesign

Aludesign należy do europejskiej elity producentów komponentów aluminiowych dla branży meblowej. Spółka ma wysoki potencjał rozwoju nie tylko w tej branży, ale również w oświetleniowej, medycznej czy automotive.

Eksport odpowiada za ok. 95% sprzedaży – Aludesign dostarcza produkty do klientów w całej Europie, głównie do państw takich jak: Niemcy, Węgry, Austria, Dania, Szwajcaria, Szwecja.

GermanFLAVOURS

GermanFLAVOURS

Jeden z wiodących na terenie Niemiec producentów płynów i dystrybutorów akcesoriów do e-papierosów, działający na rynku od 2012 roku. Posiada własną fabrykę na terenie Niemiec. Spółka prowadzi działalność na terenie Niemiec, Europy i Stanów Zjednoczonych.

Flavourtec

Flavourtec

Flavourtec to wiodący europejski producent i dystrybutor liquidów (olejków) do e-papierosów.

Flavourtec oferuje ponad 60 smaków, które stworzone zostały z naturalnych aromatów spożywczych i posiadają 5 mocy nikotyny. Składniki używane do wytwarzania produktów Spółki pochodzą w 100% z Europy, a sposób ich produkcji spełnia światowe standardy.

ELPLC

ELPLC

ELPLC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm oferujących rozwiązania automatyki i robotyki przemysłowej w Polsce, specjalizując się w projektowaniu i produkcji maszyn specjalistycznych, kompletnych linii montażowych i stanowisk zrobotyzowanych, w szczególności dla branży motoryzacyjnej, agd, maszynowej i elektrotechnicznej.

ELPLC jest jednym z kluczowych dostawców europejskich firm OEM w zakresie rozwiązań do automatyzacji i robotyzacji produkcji, dostarczając swoje rozwiązania do fabryk na całym świecie.

Dobrowolski

Dobrowolski

Producent specjalistycznych pojazdów do zimowego utrzymania dróg, pojazdów komunalnych do czyszczenia sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz jeden z czterech na świecie producentów oczyszczarek lotniskowych.

Systematycznie rozszerzając zagraniczną sieć sprzedaży, Dobrowolski z sukcesem zdobywa uznanie na kolejnych rynkach eksportowych.

Euroad

Euroad

Pierwsza inwestycja Tar Heel Capital – w jedną z największych i najnowocześniejszych firm transportowych w Polsce do momentu sprzedaży do holenderskiej grupy VOS.

Inwestorzy sprawowali kontrolę nad Euroad od 1998r. i w ciągu 5 lat zwiększyli sprzedaż firmy z 20 mln PLN do prawie 200 mln PLN rocznie. W tym czasie zatrudnienie w firmie wzrosło trzykrotnie, a Euroad zdobył pozycję polskiego lidera w przewozach międzynarodowych z najliczniejszą w Polsce, liczącą blisko 500 jednostek, flotą samochodów ciężarowych o dużej pojemności.

W 2003 firma została sprzedana międzynarodowemu inwestorowi branżowemu – firmie VOS Logistics.

Radpol

Radpol

RADPOL jest wiodącą Spółką na rynku wyrobów termokurczliwych i specjalizuje się w produkcji wyrobów z uszlachetnionego polietylenu na bazie własnych, unikalnych mieszanek materiałowych przystosowanych do obróbki sieciowania radiacyjnego.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii wyroby wykonywane z polietylenu posiadają tzw. „pamięć kształtu”. RADPOL – jako jedyna firma w Polsce – posiada dwa akceleratory elektronowe wykorzystywane na skalę przemysłową o energii 2,5MeV i 4,5 MeV służące do sieciowania radiacyjnego polietylenów.
Dzięki rozwojowi organicznemu Spółka stała się niekwestionowanym liderem swojego rynku w Polsce i rozpoczęła dynamiczną akwizycję rynków europejskich. Jednocześnie w oparciu o przejmowane firmy zbudowała liczącą się w Europie grupę dostarczającą najnowocześniejsze rozwiązania do przesyłu energii (prądu, ciepła, gazu).

Tar Heel Capital w 2003 roku wykupił z programu NFI, Skarbu Państwa i drobnych akcjonariuszy 100% akcji Spółki, zrestrukturyzował ją i w 2007 roku wprowadził na giełdę. W 2010 akcje RADPOL należące do inwestora odkupili polscy inwestorzy instytucjonalni (TFI i OFE).

Metalplast

Metalplast

W momencie transakcji Spółka była jednym z krajowych liderów w segmencie cynkowania ogniowego i produkcji obiektów kontenerowych.

Dzięki bardzo korzystnym warunkom zakupu, dobremu ustrukturyzowaniu transakcji i szybkim działaniom, które pozwoliły Spółce dynamicznie podnieść swoją rentowność, THC już po 9 miesiącach od zakupu sprzedał swoje udziały w Spółce blisko kilkunastokrotnie pomnażając zainwestowany kapitał.

Apreo Logistics

Apreo Logistics

Najszybciej rozwijający się operator logistycznych w Polsce zbudowany na bazie odkupionej od VOS Logistics SA nierentownej działalności spedycyjnej. W ciągu 6 lat blisko 14-krotnie zwiększył skalę prowadzonej działalności.

Tar Heel Capital podpisał umowę sprzedaży wszystkich posiadanych akcji operatora logistycznego Apreo Logistics SA. Nabywcą została amerykańska grupa logistyczna C.H. Robinson Worldwide (CHRW).

Apreo w momencie sprzedaży było technologicznym i wizerunkowym liderem swojej branży – w ciągu 2 lat zdobywając prestiżowe wyróżnienie Lidera Informatyki, tytuł Pracodawcy Roku czy nagrodę LTS Mobile w kategorii dynamika wzrostu.

Vola.ro

Vola.ro

Lider rynku internetowej rezerwacji biletów lotniczych w Rumunii, a także najszybciej rozwijająca się Spółka technologiczna w Europie Środkowej wg. rankingu Deloitte Technology Fast CE.

Spółka należy do Grupy FRU.PL, w której inwestorem był Fundusz Tar Heel Capital.

FRU.PL

FRU.PL

Spółka prowadzi jeden z wiodących serwisów internetowych zajmujących się rezerwacją i sprzedażą biletów lotniczych, miejsc hotelowych oraz wypożyczaniem samochodów.

FRU.PL zostało uruchomione pod koniec 2007 roku – na bazie pozytywnych doświadczeń z Rumunii – gdzie uruchomiono rok wcześniej serwis Vola.ro.

Elektroporcelana

Elektroporcelana

Producent wyrobów z porcelany elektrotechnicznej. Jej produkty wykorzystywane są przy budowie linii energetycznych, sieci trakcyjnych oraz stacji transformatorowych.

Inwestycja zrealizowana przez RADPOL SA – Spółkę portfelową funduszu.

FAM

FAM

Jeden z największych w Polsce podmiotów świadczący usługi cynkowania ogniowego zanurzeniowego w oparciu o przyjazną dla środowiska naturalnego technologię, nakładania cynku w kąpieli cynkowej z dodatkiem niklu i bizmutu. Skupia cztery cynkownie ogniowe położone w strategicznych przemysłowych lokalizacjach w kraju.

Stradom

Stradom

Spółka jest nowoczesnym producentem tkanin i przędz polipropylenowych. Unikalne umiejętności technologiczne wynikające ze 130-letniego doświadczenia na rynku oraz możliwości produkcyjne pozwalają na utrzymanie jednego z najważniejszych producentów na polskim rynku tkanin i przędz technicznych.

Rurgaz

Rurgaz

Jeden z najnowocześniejszych polskich producentów systemów rurowych produkowanych z polietylenów i polipropylenów. Wyroby Spółki znajdują szerokie zastosowanie w budowie nowoczesnych gazo- i wodociągów, a także w drogownictwie jako systemy kanalizacyjne najnowszej generacji.

Inwestycja zrealizowana przez RADPOL SA – Spółkę portfelową funduszu.

Equus

Equus

In 2010, the Fund took over some of the assets of a bankrupt logistics operator. Thanks to successful acquisition, and later an effective consolidation of both companies, Apreo Logistics, the Fund’s portfolio company, had a rapid increase in revenues and profits.

LiveChat Software

LiveChat Software

LiveChat jest dostawcą oprogramowania służącego bezpośredniej komunikacji w Internecie pomiędzy odwiedzającym stronę www, a jej właścicielem. Spółka świadczy swoje usługi w modelu Software as a Service (SaaS) co umożliwia instalację jej oprogramowania w ciągu zaledwie kilku minut przez osoby nieposiadające doświadczenia programistycznego.

Ekobet

Ekobet

Spółka jest wiodącym producentem masowych produktów budowlanych wytwarzanych w oparciu o Uboczne Produkty Spalania węglowych bloków energetycznych. Na bazie odpadów Spółka wytwarza innowacyjne produkty stosowane w budownictwie melioracyjnym, substytuty cementu oraz mieszanki dla drogownictwa.

Wirbet

Wirbet

WIRBET S.A. jest producentem rozwiązań z zakresu napowietrznych linii przesyłowych. W ofercie Spółki znajdują się słupy energetyczne, trakcyjne, oświetleniowe oraz reklamowe, a także szeroka gama elementów konstrukcyjnych.

We wszystkich obszarach działalności WIRBET posiada rozpoznawalną na terenie całego kraju silną markę.

Inwestycja zrealizowana przez RADPOL SA – Spółkę portfelową funduszu.

Rockfin

Rockfin

Spółka jest dostawcą zaawansowanych układów olejowych, ciśnieniowych i filtracyjnych znajdujących zastosowanie w energetyce, przemyśle wydobywczym i papierniczym.

Rozwiązania techniczne Spółki znajdują zastosowanie w elektrowniach i zakładach produkcyjnych w ponad 60 różnych krajach i na wszystkich kontynentach z wyłączeniem Antarktydy. Waga pojedynczego układu produkowanego przez Spółkę może dochodzić nawet ponad 100 ton.

Cynkownia Wieluń

Cynkownia Wieluń

Zakład świadczący usługi cynkowania ogniowego zanurzeniowego w oparciu o przyjazną dla środowiska naturalnego technologię, nakładania cynku w kąpieli cynkowej z dodatkiem niklu i bizmutu.

W lipcu 2015 roku spółka giełdowa FAM – kontrolowana przez nasz fundusz – nabyła 100% udziałów Cynkowni Wieluń, a w październiku 2015 roku nastąpiło połączenie obu spółek.

Tomma

Tomma

Jedna z największych w Polsce sieci placówek świadczących usług w zakresie medycznej diagnostyki obrazowej – głównie rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

Unikalne techniczne i informatyczne kompetencje Spółki pozwalają jej na efektywne zarządzanie rozproszoną siecią ośrodków i prowadzenie rentownej działalności w mniejszych miejscowościach.

Transsystem

Transsystem

Spółka projektuje i wykonuje innowacyjne rozwiązania dla przemysłu w zakresie systemów transportu technologicznego i kolei linowych.

Jako organizacja zorientowana projektowo świadczy kompleksowe usługi (od projektu przez produkcję, dostawy i montaż u klienta) dla klientów na całym świecie. W swojej historii realizowała systemy transportowe do fabryk koncernów takich jak Porsche, Jaguar, Audi, BMW, Daimler Chrysler, General Motors, Hyundai KIA, Fiat, Ford, Opel, Seat, Volkswagen, Volvo, Jeep, MAN, IKEA, Airbus, Caterpillar, DHL, Michelin.

Poza branżą motoryzacyjną Transsystem zrealizował szereg projektów w branżach takich jak lotnictwo, turystyka, wytwazanie energii, produkcja mebli oraz przemysły cementowy, chemiczny, gumowy i stalowy.

Mera systemy

Mera systemy

Firma zajmująca się projektowaniem i produkcją automatycznych systemów poboru opłat za usługi i produkty, w szczególności dla sektora transportu publicznego, do którego kieruje szeroką ofertę biletomatów gotówkowych i bezgotówkowych.

W ofercie firmy znajduje się również szereg innych rozwiązań służących pobieraniu opłat w Muzeach, centrach rozrywki, urzędach i bankach czy pocztomatów służących do nadawania przesyłek pocztowych i kurierskich.

Spółka jest także operatorem sieci własnych biletomatów w Warszawie i Łodzi.

Wamed

Wamed

Operator 3 ośrodków diagnostyki obrazowej. Po zakupie połączona z należącą do funduszu siecią TOMMA.

Referencje

Arkadiusz Glinka 3

Arkadiusz Glinka

Akcjonariusz i Prezes Zarządu Apreo Logistics S.A.

Tar Heel Capital aktywnie wspierał mnie w kształtowaniu strategicznych decyzji i wyznaczaniu kierunków rozwoju. W krótkim czasie udało się nam razem uczynić Apreo jedną z wiodących Spółek logistycznych. W 5 lat staliśmy się liderem branży w Polsce i ważnym graczem europejskim, nasze przychody wzrosły 10-krotnie.

Andrzej Sielski 2

Andrzej Sielski

Akcjonariusz i Prezes Zarządu RADPOL S.A.

Wspólnie z Tar Heel Capital przeprowadziliśmy restrukturyzację państwowej Spółki. Fundusz aktywnie wspierał nas w wejściu na giełdę (IPO). Współpraca Zarządu z Funduszem umożliwiła szybkie osiągnięcie wyznaczonych celów strategicznych i wkroczenie na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Wartość firmy wzrosła ponad 20-krotnie w czasie inwestycji Tar Heel.

Mariusz Ciepły 1

Mariusz Ciepły

Akcjonariusz i Prezes Zarządu Livechat Software S.A.

Tar Heel Capital pomógł nam rozszerzyć działalność i uruchomić oddział w USA. W ciągu ostatnich 2 lat zwiększyliśmy ilość klientów 5-krotnie, a 80% z nich pochodzi z USA. Jako akcjonariusze wspólnie rozmawiamy o przyszłości Spółki i jej rozwoju.

Blog

Aludesign w portfelu Tar Heel Capital II

Tar Heel Capital sfinalizował transakcję zakupu 100% udziałów Aludesign, polskiego producenta komponentów aluminiowych.  Działająca od ponad 20 lat firma Aludesign ma w Gorzowie Śląskim na Opolszczyźnie zakład projektujący i produkujący formy do odlewów oraz odlewnię w położonym nieopodal Oleśnie. Powstające tam produkty dostarczane są przede wszystkim do międzynarodowych, wiodących producentów mebli biurowych, głównie do Niemiec, […]

Flavourtec Company i Tar Heel Capital wzmacniają swoją pozycję w Niemczech

20 sierpnia 2018 r. spółka przejęła aktywa jednego z wiodących niemieckich producentów i dystrybutorów płynów do e-papierosów, GermanFLAVOURS. Transakcja była sfinansowana przy wsparciu strategicznego inwestora i udziałowca TarHeel Capital. Spółka nie wyklucza dalszych akwizycji za granicą. Zakład produkcyjny w Niemczech będzie już trzecim, po dwóch fabrykach w Gdańsku, znajdującym się w strukturach Flavourtec. Jest to […]

Tar Heel Capital inwestuje w branżę e-papierosów

Tar Heel Capital II FIZAN, fundusz należący do grupy Tar Heel Capital, objął 50% udziałów w Flavourtec, polskiej spółce zajmującej się produkcją liquidów do e-papierosów. – Rynek, na którym działa Flavourtec rośnie bardzo dynamicznie, a my chcemy z tego skorzystać – zapowiada Andrzej Różycki i dodaje, że już wkrótce Flavourtec powiększy swoje moce produkcyjne. E-papierosy […]