powrót do wpisów

Flavourtec Company i Tar Heel Capital wzmacniają swoją pozycję w Niemczech

20 sierpnia 2018 r. spółka przejęła aktywa jednego z wiodących niemieckich producentów i dystrybutorów płynów do e-papierosów, GermanFLAVOURS. Transakcja była sfinansowana przy wsparciu strategicznego inwestora i udziałowca TarHeel Capital. Spółka nie wyklucza dalszych akwizycji za granicą.

Zakład produkcyjny w Niemczech będzie już trzecim, po dwóch fabrykach w Gdańsku, znajdującym się w strukturach Flavourtec. Jest to już druga spektakularna inwestycja zagraniczna spółki z udziałem TarHeel Capital poza granicami kraju – na początku tego roku firma przejęła w krajach BeNeLux jednego z kluczowych dystrybutorów, który obecnie działa pod nazwą Flavourtec BVBA z siedzibą w Belgii. Flavourtec BVBA jest kluczowym graczem na rynku pod względem liczby sprzedanych płynów do e-papierosów. Ponadto spółka jest obecna ze swoimi produktami w większości krajów UE, w tym w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Czechach, Austrii, Francji, Chorwacji i na Węgrzech. Zapowiada też wejście na rynek w Wielkiej Brytanii, Słowacji, Szwecji i Danii.

Wartość rynku e-papierosów globalnie szacujemy na 10 mld dol. i chcemy na nim odegrać znaczącą rolę. Liczymy na to, że ostatnia transakcja na rynku niemieckim umocni naszą pozycję w krajach Unii Europejskiej. Przejęcie jednego z wiodących graczy w Niemczech pozwoli nam zaistnieć na jednym z największych rynków w Europie. Zamierzamy rozwijać marki oraz zespół ludzki poprzedniego właściciela oraz utrzymać produkcję marek German FLAVOURS oraz VapeStoff w obecnej lokalizacji w Sprockhövel w Niemczech. Nie wykluczamy dalszych akwizycji w tym obszarze. Szukamy odpowiednich partnerów, którzy wpisują się w realizację naszej strategii dynamicznego rozwoju – mówi Bartosz Rączkowiak, Dyrektor Generalny Flavourtec Company.