powrót do wpisów

Mera Systemy z kolejnym zamówieniem dla austriackiego VVV

Mera Systemy z Grodziska Mazowieckiego dostarczy stacjonarne biletomaty BS-10 na rynek austriacki. Urządzenia wyprodukowane przez Merę poprawią jakość transportu publicznego w regionie Alp Wschodnich.

Polska firma Mera Systemy projektuje i produkuje samoobsługowe systemy sprzedaży biletów w transporcie publicznym, czyli m.in. popularne wśród pasażerów automaty biletowe. Mera złożyła ofertę w ramach przetargu na dostarczenie stacjonarnych automatów biletowych dla VVV – Stowarzyszenia Transportu Publicznego w Vorarlbergu, austriackim kraju związkowym. VVV Vorarlberg łączy 26 operatorów autobusowych, kolejowych oraz regionalne połączenia Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB) i Montafonerbahn AG.

Oferta złożona przez spółkę okazała się najkorzystniejszą. W ramach zamówienia dla VVV Mera Systemy wyprodukuje i dostarczy 8 stacjonarnych automatów biletowych. Biletomaty trafią do Vorarlberga w III kwartale tego roku.

Pasażerowie regionu Alp Wschodnich będą mieli możliwość zakupu biletów w automatach BS-10. Model BS-10, zaprojektowany i produkowany w Merze, umożliwia przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi oraz stykowymi. Automaty obsługują również gotówkę oraz wydają resztę. BS-10 został opracowany z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Biletomat spełnia wszystkie europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku.

Biletomaty BS-10 dla VVV to najnowocześniejsze, ale zarazem już sprawdzone urządzenia. Z takiego samego modelu korzystają m.in. pasażerowie w Poznaniu, metra i lotniska w Warszawie czy niemckiego FlixBusa – mówi Adam Filutowski, prezes Mery Systemy.

Dla spółki z Grodziska Mazowieckiego to już kolejne zamówienie realizowane dla VVV. W 2019 roku Mera dostarczyła 70 mobilnych biletomatów ramach wygranego ogólnoeuropejskiego przetargu na wdrożenie systemu sprzedaży biletów oraz kontroli ruchu w Vorarlbergu.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu:
Jakub Wronkowski
Tel: 512 807 390
Mail: jakub.wronkowski@tarheelcap.com