powrót do wpisów

Mera Systemy z kontraktem dla Gülermak

Mera Systemy, polski producent i dostawca rozwiązań dla sektora transportu publicznego, podpisała umowę z Gülermak. W ramach kontraktu spółka dostarczy blisko 200 urządzeń do nowej II linii metra.

W Warszawie trwają prace nad rozbudową II linii metra, które są realizowane przez  konsorcjum firm, którego liderem jest Gülermak. Firma jest generalnym wykonawcą odcinków zachodniego i wschodniego-północnego II linii metra. Bramki biletowe oraz kasowniki do stacji na tych odcinkach zostaną dostarczone przez polską firmę Mera Systemy w ramach podpisanego na początku sierpnia kontraktu z Gülermak. Pierwsza partia urządzeń zostanie dostarczona przez Merę w pod koniec III kwartału 2021 roku.

Mera Systemy z Grodziska Mazowieckiego produkuje i dostarcza m.in. samoobsługowe systemy pobierania opłat i sprzedaży biletów dla transportu publicznego, czyli bramki, kasowniki oraz popularne wśród pasażerów automaty biletowe.

– Na przestrzeni ostatnich lat spółka Mera dostarczyła tysiące automatów, które usprawniają jakość transportu publicznego. Jesteśmy dumni, że polska technologia została doceniona po raz kolejny przez Gülermak i będziemy mogli uczestniczyć w tak prestiżowym projekcie, jakim bez wątpienia jest rozbudowa linii metra. Do tej pory pasażerowie metra mogli korzystać z nowoczesnych biletomatów BS-10, a już niedługo również z naszych bramek i kasowników – mówi Adam Filutowski, prezes Mery Systemy.

 W ramach umowy z Gülermak spółka z Grodziska Mazowieckiego zaprojektuje i dostarczy 16 kasowników oraz 172 bramki wraz z systemem i aplikacją IT, które umożliwiają m.in. zdalną konfigurację bramek dostępu i walidatorów (kasowników) oraz wspomagają dyżurnego stacji metra we wszystkich fazach zarządzania systemem taryfowym i sterowaniu bramkami. Urządzenia pojawią się na stacjach: C1 Karolin, C2 Chrzanów, C3 Lazurowa, C4 Powstańców Śląskich, C5 Wola Park, C19 Zacisze, C20 Kondratowicza oraz C21 Bródno. Historycznie Mera już 15 lat temu dostarczyła bramki do warszawskiego metra. Na stacjach Plac Wilsona oraz Dworzec Gdański służą pasażerom po dziś dzień.

Jak twierdzi Adam Filutowski Mera Systemy umocniła swoją pozycję w Polsce w segmencie systemów sprzedaży biletów w transporcie publicznym – tylko w 2019 roku do polskich miast firma dostarczyła blisko 600 biletomatów, w tym m.in. dla tak dużych aglomeracji miejskich jak warszawska czy krakowska. Spółka konsekwentnie realizuje również strategię rozwoju sprzedaży na rynkach zagranicznych.

– Z naszych rozwiązań korzystają pasażerowie transportu publicznego m.in. w Austrii, Bułgarii, Francji, Niemiec czy Norwegii. Czekamy jeszcze na wyniki kilku przetargów w innych krajach europejskich – dodaje Filutowski.